امروز برابر است با :1401-09-14
مشکل صفحه سفید وردپرس

حل مشکل صفحه سفید وردپرس : چطور سایتمان را از مرگ سفید نجات بدهیم؟

اگر شما هم تابحال با سایت وردپرسی کار کرده باشید ممکن است با خطا صفحه سفید وردپرس مواجه شده باشید.در این خطا هنگام ورود به پیشخوان یا سایت با یک صفحه سفید مواجه میشود.نام دیگر این خطا صفحه مرگ وردپرس است.

از آنجا که این خطا بسیار آزار دهنده است ، باعث نگرانی مدیران وبسایت ها شده و نمی دانند مشکل از کجاست.ولی جای نگرانی نیست و این خطا هم مانند سایر خطاهای وردپرسی به راحتی قابل حل است.

بعضی اوقات این خطا فقط هنگام مراجعه به صفحه سایت قابل مشاهده است و مدیر سایت دسترسی به  پیشخوان وردپرس را دارد.اما در بدترین حالت هم سایت و هم پیشخوان وردپرس این خطا را دارند و صفحه کاملا سفید و بدون هیچگونه محتوایی است.

به طور خلاصه این خطا گاهی به علت وجود خطاهایی در برنامه نویسی PHP رخ میدهد یا ممکن است نصب و به روزرسانی افزونه ها یا قالب باعث این مشکل شوند از طرفی محدودیت هایی روی حافظه هم این خطا را به وجو می آورند.

اگر صفحه پیشخوان وردپرس شما هیچگونه مشکلی نداشته باشد شانس بیشتری در رفع  این خطا دارید. ما در ادامه ی این مقاله راه حل هایی برای رفع این خطا به شما آموزش می دهیم که بتوانید به راحتی در کمترین زمان مشکل صفحه سفید وردپرس را برطرف کنید.

حل مشکل صفحه سفید وردپرس

مشکل صفحه سفید مرگ وردپرس

مشکل صفحه سفید مرگ وردپرس

مشکل صفحه سفید وردپرس زمانی رخ می دهد که شما یه عنوان مدیر سایت یا کاربر هنگام مراجعه به سایت با یک صفحه کاملا سفبد بدون هیچگونه محتوایی مواجه میشوید. در مرورگر کروم ممکن است خطای 500 به کاربر نمایش داده شود.

برای حل مشکل ابتدا باید علت به وجود آمدن این خطا در سایت را بفهمید.بعد با توجه به مشکل به وجود آمده به یکی از راه حل هایی که در ادامه آمده مراجعه کنید. ابتدای کار بهتر است برای فهمیدن اینکه مشکل صفحه سفید مرگ وردپرس توسط چه چیزی به وجود آمده حالت دیباگ کردن وردپرس را امتحان  کنید.

1- فعال کردن حالت دیباگ وردپرس

برای فعال کردن این حالت به مسیر File Manager < Public_html < Wp-confing.php رفته و کد زیر را در فایل Wp-Config خط ;define(‘WP_DEBUG’, false ) را پیدا کرده و آن را به حالت true تغییر دهید.

اگر این خط وجود نداشت باید آن را به اول فایل Wp-Config اضافه کنید. حالا با رفرش کردن صفحه دیگر یک صفحه خالی و سفید را مشاهده نمی کنید، بلکه چند پیام وجود دارد که میتوانید به کمک آن متوجه چرایی به وجود آمدن خطای صفحه سفید سایتان شوید.

  • Cannot redeclare get_posts() (previously declared in
  • /var/www/html/wordpress/wp-includes/post.php:1874) in
  • /var/www/html/wordpress/wp-content/plugins/my-test-plugin/my-test-plugin.php on line 38

برای مثال پیام بالا نشان دهنده مشکلی در افزونه my-test-plugin است که با غیر فعال کردن و ویرایش قابل حل است.اگر  بعد از دیباگ کردن هنوز هم پیامی به شما نمایش داده نمی شود مشکل از هاستینگ شماست که با زدن تیکت به پشیبانی مشکل را جویا شوید.

نکته مهم بعد از اتمام این مرحله حتما حالت دیباپ را غیر فعال کنید چون از لحاظ امنیتی مشکل ساز است.

2- غیر فعال کردن افزونه های وردپرس

شما به عنوان مدیر سایت ممکن است از افزونه های مختلفی استفاده کنید که بعضی از این افزونه ها ممکن است باعث به وجود آمدن خطای صفحه سفید مرگ وردپرس شوند. گاهی اوقات هم تداخل بین چند افزونه موجب چنین خطایی میشود ، پس بهتر است از سایت های معتبر افزونه های خود را خریداری کنید .ما در مقاله بهترین افزونه های وردپرس در سال ۲۰۲۱ به معرفی بهترین افزونه ها پرداخته ایم.

اگر خطای شما از نوعی است که به پیشخوان وردپرس هم دسترسی ندارید، وارد پنل کاربری هاست شوید سپس به پوشه ی Wp-Content/Plugins رفته و نام پوشه Plugins را تغییر دهید و دوباره سایت را ببرسی کرده تا ببینید خطا رفع شده باشد.

اگر پیشخوان سایت درست شد ، وارد آن شده و یک به یک افزونه هارا فعال کنید.به این ترتیب متوجه اینکه خطا از چه افزونه ای ست میشوید. با حذف یا ویرایش آن مشکل برای همیشه برطرف میشود.

3- جایگزین قالب با قالب پیش‌‌‌‌‌فرض

اگر مرحله قبل جواب نداده ممکن است مشکل به وجود آمده از قالب سایت شما باشد.پس بهتر است قالب فعال را به یکی از قالب های پیش فرض تغییر دهید.

برای تغییر دادن قالب فعال به مسیر Appearance > Themes در پیشخوان وردپرس رفته و یکی از قالب های پیش فرض را فعال کنید.

اما اگر نوع خطا از نوعی است که به پیشخوان هم دسترسی ندارید با استفاده از FTP به مسیر content/themes  رفته و نام پوشه themes  را عوض کنید. اگر با تغییر نام  قالب خطای WordPress White Screen of Death حل شد پس مشکل از قالب سایت شماست و باید آن قالب را اصلاح کنید یا یک قالب دیگر را جایگزین آن کنید.

4- افزایش محدودیت حافظه

تا اینجای  کار باید مشکل صفحه سفید وردپرس شما رفع شده باشد ،اگر هنوز هم مشکل وجود دارد ممکن است از میزان محدودیت حافظه پیش‌فرض PHP وردپرس باشد.گاهی اوقات در صورت کم بودن حافظه با خطای صفحه سفید وردپرس مواجه میشوید.که راه حل آن بسیار ساده است و در زمان کمی سایت شما دیگر مشکلی نخواهد داشت.

برای اینکار کافیست محدودیت حافظه را تغییر دهید. وارد پنل هاست خود شوید و در فایل Wp-Config  کد زیر را پیدا کرده و مقدار حافظه را افزایش دهید.

  • ;define(‘WP_MEMORY_LIMIT’, ’128M’)

5- بررسی آپدیت ناموفق وردپرس

دلیل آخری که ممکن است باعث به وجود آمدن این مشکل باشد، بروزرسانی معیوب وردپرس است. برای حل این مشکل بررسی کنید که فایل maintenance. در بین فایلها وجود دارد آن را حذف کرده  و رفرش کنید .اگر بازهم بروزرسانی مشکل داشت می ­توانید وردپرس را به صورت دستی آپدیت کنید تا مشکل حل شود.

نکته پایانی

ما در این مقاله سعی کردیم با آوردن 5 راه حل مشکل صفحه سفید مرگ وردپرس که از رایج ترین خطاهای سایت های وردپرسی است را به شما آموزش دهیم. با انجام 3 راه حل اول به احتمال زیاد مشکلتان برطرف میشود و اصلا نیاز به مطالعه مابقی راه حل ها نیست .

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *