امروز برابر است با :1401-09-14

چطور میتوان طراحی سایت را یاد بگیریم ؟؟

چطور طراحی سایت یاد بگیریم ؟

این روز ها طراحی سایت به یکی شغل های پر درآمد تبدیل شده است به صورتی که در ایران هزینه طراحی سایت معمولی از 2 میلیون تومان تا 100 میلیون تومان متغیر است .

چطور طراحی سایت یاد بگیریم

چطور طراحی سایت یاد بگیریم

ما در این محتوا در یونیک وب دیزاین  به شما نقشه راهی برای یاد گیری این مهارت پر محتوا نشان خواهیم داد تا آخر این محتوا با ما همراه باشید .

قدم اول : آشنایی با محیط وب

بله شما باید آشنایی با اینترنت و سایت ها داشته باشید البته این به این معنا نیست که فقط دانلود و جستجو در گوگل را بلد باشید . بهترین راه آشنایی با وبلاگ و ساخت وبلاگ و مدیریت آن است . محیط مدیریت وبلاگ شباهت زیادی به وردپرس در طراحی سایت دارد و میتوانید آشنایی خوبی را به دست بیاورید .

قدم دوم : آشنایی با وردپرس

چطور طراحی سایت یاد بگیریم

چطور طراحی سایت یاد بگیریم

اول برای دوستانی که نمی دانند وردپرس چیست، باید کمی توضیح دهم. وردپرس یک نوع سیستم مدیریت محتوا است. حال سیستم مدیریت محتوا چیست؟! اگر بخواهم کمی ساده تر بگویم، وردپرس یک سایت ساز است. یعنی امکاناتی که یک سایت باید داشته باشد را در اختیار شما قرار می دهد.

وردپرس محبوب ترین سیستم برای طراحی سایت است که یاد گیری اولیه آن بسیار ساده است با یک سرچ ساده در گوگل میتوانید آموزش های رایگان فارسی و انگلیسی بسیار زیادی را پیدا کنید .

قدم سوم : یادگیری html و css

یادگیری طراحی سایت

یادگیری طراحی سایت

قسمت ظاهری یک وبسایت یا همان فرانت‌اند، با استفاده از زبان نشانه‌گذاری HTML ایجاد می‌شود، در حقیقت اچ تی ام ال مانند اسکلت و چهارچوب‌های یک وبسایت عمل می‌کند، فرقی نمی‌کند برنامه‌نویسی سمت سرور را با چه زبانی انجام دهید، شما در هر صورت باید آشنایی نسبتا کاملی با زبان HTML داشته باشید، بدون وجود اچ تی ام ال هیچ وبسایتی وجود نخواهد داشت!

در خصوص یادگیری این زبان نگرانی نداشته باشید، چراکه اگر واقعا تلاش کنید چیزی در حدود ۱ هفته زمان می‌برد تا با اصول کلی این زبان آشنا شده و بتوانید نخستین صفحه‌ی وب خود را ایجاد کنید

هرچند HTML بسیار مهم است اما به تنهایی نمی‌تواند ظاهر زیبایی به وبسایت بدهد و در نهایت تنها امکان ایجاد سایتی مانند نخستین صفحه‌ی وب تاریخ را خواهد داشت، برای زیباسازی صفحات وب از تکنولوژی CSS استفاده می‌کنیم

زبان سی‌اس‌اس کمی پیچیده‌تر است ولی یادگیری آن‌هم نسبتا ساده خواهد بود، چرا که وقتی اولین کدهای خود را بنویسید و ببینید چگونه می‌تواند به زیبا شدن ظاهر وبسایتتان کمک کند مطمئنا با علاقه و انگیزه‌ی بیشتری آن را دنبال خواهید کرد،‌ یادگیری این قسمت نیز چیزی حدود ۱ تا ۲ هفته زمان خواهد برد.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *