امروز برابر است با :1401-09-14

چطور میتوانیم پت شاپ آنلاین راه اندازی کنیم؟

اهمیت فروش اینترنتی لوازم حیوانات خانگی

حیواناتی که در یک خانه زندگی میکنند مثل همه اعضای خانواده برای ما عزیز و دوست داشتنی هستند. آن ها همانند همه ما که نیاز های اساسی داریم نیاز اساسی دارند و به غذا و جایی برای خوابیدن احتیاج دارند.صاحبان این حیوانات خانگی لوازم مورد نیاز حیوانات را معمولا از پت شاپ‌های اطراف‌شان تهیه می‌کنند. اما خیلی وقت ها با این مسئله به مشکل میخوریم آن ها این است که در خیلی از جاهایی که زندگی میکنیم ممکن است پت شاپ وجود نداشته باشد. حتی اگرهم پت شاپی در این مناطق باشد، احتمالا تمام وسایل مورد نیاز حیوان خانگی را ندارد.

در این صورت آسان ترین راه این می باشد که لوازم و وسایل مورد نیازشان را آنلاین خریداری کرد و خیلی راحت تر از همه روش ها این که در خانه خودتان تحویل بگیرید . پس با این ایده که بتوانی فروشگاهی اینترنتی تو این حوزه راه اندازی کنید میتوانید نیاز خیلی از مشتری هایی که در این زمینه نیاز های اساسی دارند را تامین کنید. به این ترتیب میتوانید نیاز خریدار را خیلی راحت بر آورده کنید و هم این که فروش بیشتری داشته باشید و حسب سود زیادی تری کنید.حال می توانیم به پاسخ این سوال بپردازیم که :

چطور میتوانیم فروشگاه اینترنتی را راه اندازی کنیم؟

اگر اکنون درحال مطالعه این مقاله هستید یعنی این که متوجه اهمیت فروشگاه اینترنتی شده اید . اما چرا تا الان برای راه‌اندازی کسب و کار اینترنتی اقدام نکردید؟ احتمالا دلیل این امر آن می باشد که گمان می کردید راه اندازی این فروشگاه کار سختی است و به تخصص و یا مهارت بالایی نیاز دارد.

ما در این مقاله چند روش ساده برای راه اندازی یک پت شاپ به شما معرفی خواهیم کرد. به کمک این روش‌ها بدون نیاز به دانش خاصی می‌توانید در چند ساعت یک فروشگاه اینترنتی کامل داشته باشید.

روش اول: فروش اینترنتی در اینستاگرام

همین اکنون که شما در حال خواندن این متن هستید در اینستاگرام پت شاپ های زیادی هستند که در حال فعالیت می باشند و در آمد بسیار خوبی از پیج برای خودشان کسب میکنند.

راه اندازی فروشگاه اینترنتی در اینستاگرام نمیتواند آن چنان کار سختی باشد و البته ساخ تو راه اندازی این فروشگاه در اینستاگرام نیازمند هزینه های خیلی زیاد نمی باشد البته توجه داشته باشید که این هزینه ها زیاد نیست و شما باید برای پیشرفت کسب و کارتان و برای این که بتوانید سود خوبی داشه باشید مقداری از سرمایه ای که دارید را صرف تولید محتوا برای پیجتان و همچنین تبلیغات کنید. همین موارد که در بالا عرض کردم باعث شده است که خیلی از کسب و کار های سنتی وارد میدان کار بشوند و در اینستاگرام نیز کسب و کار خود را راه اندازی کنند.

برای تاسیس این فروشگاه قبل از هر کاری باید در اینستاگرام پیج فروشگاهی را برای خودتان بسازید. فعالیت در این شبکه اجتماعی نیاز به دانش خاصی ندارد و خیلی راحت می باشد. اما اگر قصد دارید که این کار برایتان سود خوبی داشته باشد و یا این که کسب درآمد بسیار خوبی مانند بقیه پیج های فروشگاه اینترنتی وسایل حیوانات خانگی را مد نظر دارید باید به چند نکته اهمیت دهید و آن ها را رعایت کنید.

 

نکته اولاولین چیزی که در اینستاگرام برای پیج فروشگاهی پت شاپ لازم است داشتن بایو خیلی مناسب و جذاب کاربران می باشد. بایو اینستاگرام نقش مهمی در افزایش فروش اینترنتی شما خواهد داشت. پس باید برای نوشتن بایو مناسب پیجتان وقت خوبی بگذارید .

نکته دوم: و بعد از بایو مناسب مهم ترین چیزی که پیج فروشگاهی آنلاین به آن نیاز دارد تولید محتوای متناسب با آن  پیج می باشد که میتواند به کسب در آمد و یا افزایش سود شما کمک کند. شما باید با توجه به علایق کاربران و مشتریان فروشگاه‌تان به صورت مداوم پست‌های جذابی را در پیج اینستاگرام قرار دهید.

نکته سوم: پست‌های اینستاگرام از دو بخش تشکیل می‌شوند. بخش اول محتوای بصری از جمله عکس یا ویدیو است که باید جذابیت زیادی برای مخاطبان شما داشته باشد. بخش دوم هم کپشن یا متن پایین پست است.

 

 

روش دوم: سایت فروشگاهی لوازم حیوانات خانگی 

شما به روش های خیلی مختلفی میتوانید برای خود سایت فروشگاهی تولید کنید و از آن بهره ببرید. بعضی از این روش‌ها سخت هستند و باید در زمینه برنامه نویسی مهارت داشته باشید. روش ای دیگه ای هم موجود هستند که هزینه های بالایی دارند. اما در ادامه روشی را برای طراحی سایت به شما آموزش می‌دهیم که به دانش و هزینه زیادی احتیاج ندارد.

بهترین و سریع ترین روش برای داشتن سایتی مناسب برای پت شاپتان استفاده از سایت ساز های آنلاین می باشد. سایت ساز ها در واقع تمام کار های پر هزینه بقیه روش ها را برای شما انجام خواهند داد. داشتن یک سایت کامل و مجهز اصلا سخت نیست و فقط باید یکی از پکیج‌های ارائه شده توسط این سرویس‌ها را خریداری کنید و با مبلغ خیلی کم تر به آن سطح از کسب سودیکه میخواهید در آینده برسید.

راه اندازی فوشگاه اینرتنتی با سایت ساز ها خیلی راحت تر و سریع تر از آن چیزی هست که میتوانید فکرش را بکنید. اول از همه باید در یکی از فروشگاه سازها ثبت نام کنید. برای ساخت سایت فقط کافیست شماره تلفن خودتان را وارد کنید تا به پنل مدیریت سایت‌تان دسترس پیدا کنید.

محصولات فروشگاه اینترنتی خود را از کجا میتوانید تامین کنید؟

مهم ترین و اساسی ترین محصولات یک فروشگاه اینترنتی برای حیوانات خانگی غذای این حیوانات می باشد. و البته یکی از دغدغه هایی که صاحبان حیوانات خانگی دارند پیدا کردن غذای مناسب و خوب و سالم برای حیوان خانگی خود می باشد. شما هم بهتر است حتما غذای انواع حیوانات خانگی مثل سگ، گربه، پرنده‌های تزئینی و ماهی را در فروشگاه پت شاپ خود عرضه کنید.

علاوه‌بر این‌ها انواع وسایل بازی، قلاده، لباس، ظرف غذا، قفس و باکس حیوانات را هم می‌توانید در فروشگاه اینترنتی لوازم حیوانات خانگی بفروشید. راه‌های زیادی برای تامین محصولات فروشگاه وجود دارد اما باید محصولات را از راهی تامین کنید که سود بیشتر به دست آورید.

بهترین راه هم برای تهیه کردن تجهیزات و وسایل حیوانات خانگی خرید کلی و عمدی از مغازه های سطح شهر هستند. شما میتوانید به فروشگاه حیوانات خانگی بروید و عمده خریداری کنید. اما برای خرید این وسایل باید سرمایه خیلی زیادی در دست داشته باشید.که البته میتوانید این محصولات را با توجه به بودجه ای که در دست دارید به مقدار اندک خریداری کنید و در فروشگاه اینترنتی خود بفروشید که البته بعد ها با سودی که به دست می اورید میتوانید این مقدار را افزایش دهید.

اگر سرمایه کافی برای تهیه محصول را خودتان را ندارید میتوانید از روش هایی که اشاره کردم در فروشگاه اینترنتی خود استفاده کنید. البته باید در نظر داشته باشید که در وهله اول امکان این که سود کم تری به دست بیاورید وجود دارد. اما برای شروع کار محصولات را از این راه تامین کنید و بعد از مدتی که درآمدتان زیاد شد آن وقت محصولات را به صورت عمده خریداری کنید تا سودتان از فروش هر محصول بیشتر شود.

 

 


آیا فروشگاه اینترنتی لوازام حیوانات خانگی به مجوز نیاز دارد؟

بله شما باید برای راه اندازی این فروشگاه پروانه کسب داشته باشید. این مرحله برای اخذ این مجوز ها زمان بر و هزینه بر نیز می باشد. برای راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی پت شاپ هم تعدادی مجوز می‌توانید دریافت کنید. البته گرفتن این مجوزها ضروری نیست اما در جذب مشتری موثر است.

برای این که مشتری و مخاطبین شما بتوانند به شما اعتماد کنند باید این محوز ها را داشته باشید تا خرید های خود را از فروشگاه شما داشته باشند و البته این که نیاز های خانگی خود را بر طرف کنند. اما اگر مجوزهایی مثل نماد اعتماد داشته باشید خیال مشتری راحت‌تر می‌شود و با اعتماد بیشتری از شما خرید می‌کند. همچنین اگر قصد استفاده از درگاه‌های پرداخت مستقیم را دارید باید حتما ای‌نماد داشته باشید

با ساخت فروشگاه اینترنتی پت شاپ، مشتریان بیشتری پیدا کنید

حیوانات خانگی هم مثل انسان نیاز به مراقبت و نگهداری دارند. اما خیلی از ما وقت کافی برای رفتن به بازار و خرید وسایل و غذای موردنیاز حیوانات خانگی را نداریم. به همین دلیل خرید اینترنتی به سرعت در حال رشد است و به زودی مغازه‌های پت شاپ به فروشگاه‌های اینترنتی تبدیل می‌شوند. پس شما هم باید هر چه زودتر به فکر راه‌اندازی شعبه آنلاین پت شاپ خود باشید.

 

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *