امروز برابر است با :1401-09-14
طراحی و توسعه سایت بر اساس اصول سئو

طراحی و توسعه سایت بر اساس اصول سئو

شاید شما هم به عنوان یک مدیر سایت قصد دارید سایت خود را سئو کنید ولی دانش ابتدایی آن را ندارید.در این مقاله قصد داریم طراحی و توسعه سایت بر اساس اصول سئو را به شما آموزش دهیم.اگر برای شما هم این سوال پیش آمده که بر چه اساسی برخی سایت ها در رتبه اول گوگل قرار میگیرند؟ در اینجا به این سوال پاسخ می دهیم و معیار های گوگل برای رتبه بندی سایت ها را بررسی می کنیم.به کمک طراحی و توسعه سایت بر اساس اصول سئو، سایت شما در رتبه بندی گوگل جایگاه بهتری پیدا میکند.

چه محتواهایی قابل ایندکس هستند؟

با بروزرسانی های مداوم الگوریتم های موتورهای جستجو هنوز هم فایل های جاوا، فایل های فلش و سایر محتواهای غیر متنی توسط گوگل و سایر موتورهای جستجو نادیده گرفته می شوند.تنها فایلهایی با فرمت متنی HTML در نتایج موتورهای جستجو حضور دارند.بنابراین ، بهترین روش برای اطمینان از حضور در نتایج استفاده از فایل های متنی HTML است .

استفاده از تصویر و سایر فایل های صوتی و ویدیویی بر روی سئو سایت اثر مثبت دارند. البته این نکته حائز اهمیت است که تصاویر باید تگ alt داشته باشند. این تگ ها توضیحی درمورد تصویر میدهند. سایل فایل ها را هم با متن تکمیل کنید تا محتوای خود را بهینه کنید.

همچنین بخوانید: معماری سایت و فاکتور های موفقیت سئو چیست

ساختار مناسب لینک ها برای خزش

 

موتورهای جستجو برای برای خزیدن و بررسی محتوای سایت شما به لینک احتیاج دارند.خزنده های موتورهای جستجو برای ایندکس کردن محتوای شما ابتدا از طریق لینک محتوا را پیدا می کنند.اگر از لینک در بعضی از صفحات خود استفاده نکرده باشید خزنده های موتورهای جستجو اصلا به آن صفحات دسترسی ندارند. در نتیجه هرچند برای سئو محتوای این صفحات زمان گذاشته باشید بازهم از دید موتورهای جستجو پنهان هستند.

تگ “Rel=”nofollow

تگ “Rel=”nofollow همانطور که از عبارت nofollow مشخص است یعنی این لینک دنبال نشود. تگ rel به صورت کلی دو مقدار nofollow و follow را می گیرد.از این تگ برای جلوگیری از اسپم استفاده می شود. با استفاده از این تگ به گوگل یا سایر موتورهای جستجو اعلام می کنیم که این لینک دنبال نشود.

لینک هایی که در آنها از تگ “Rel=”nofollow استفاده شده به اندازه لینک های دیگر با ارزش نیستند. چون این لینک ها به عنوان بخشی از لینک بیلدینگ‌ها محسوب میشوند، به این معنا نیست که بد باشند. همچنین طبق تجربه کاربران سایت هایی که از تگ nofollow بیشتر استفاده میکنند، جایگاه بهتری در موتورهای جستجو کسب میکنند.

تگ عنوان

تگ عنوان مهم ترین تگ در اصول سئو داخلی است. تگ عنوان به معنی توصیف دقیق و خلاقانه محتوا در قالب عنوان است.بهتر است که تگ عنوانی با 65 الی 75 کاراکتر انتخاب کنید، تا همه آن نمایش داده شود.کلمات کلیدی خود را در ابتدای عنوان استفاده کنید.زیرا برای سئو مفید تر است.

اسم سایت یا برندینگ خود را در آخر تگ عنوان قرار دهید.این عمل باعث افزایش نرخ کلیک می شود. تگ عنوان باید توصیفی و خوانا باشد تا کاربر را برای کلیک به خود جذب کند.

 تگ توضیحات متا

توضیحات متا در واقع خلاصه و توصیفی از محتوای داخل صفحه است. این تگ درواقع یک محتوای تبلیغی برای متن داخل صفحه شماست. بهتر است سعی کنید در حدود 160 کارکتر توصیفی جذاب و کاربر پسند از محتوای داخل صفحه بنویسید.استفاده از کلمه کلیدی در اینجا به صورت مستقیم در سئو سایت تاثیری ندارد ولی برای جذب کاربر مفید است.

نکات مهم سئو در طراحی سایت

اصول سئو در واقع بهینه سازی سایت و محتوای آن برای خزنده های گوگل براساس الگوریتم های آن است.برای رعایت این اصول باید به نکات زیر دقت کنید:

  • قالب سایت: سرعت بالا آمدن سایت در سئو نقش کلیدی دارد. پس سعی کنید از قالب مناسب استفاده کنید.
  • کلمات کلیدی: موتورهای جستجو بر اساس تراکم و نحوه چینش کلمات کلیدی در سایت جستجو می کنند.استفاده از کلمات کلیدی در بازدید سایت و محتوای شما توسط کاربر بسیار موثر است.
  • تراکم متناسب کلمات کلیدی: درست است که استفاده از کلمات کلیدی مهم است اما اگر از حدی بیشتر شود محتوای شما به عنوان اسپم شناخته میشود.
  • کلمات کلیدی ناب: آنالیز رقبا و استفاده از کلماتی که توسط آنها کمتر استفاده شده میتواند در گرفتن رتبه بهتر در گوگل بسیار موثر باشد.
  • به‌روزرسانی محتوا:به‌روزرسانی محتوای سایت بر اساس یک زمانبندی مشخص یکی از اصولی است که نقش کلیدی در سئو سایت دارد.
  • استفاده از تصاویر: استفاده از تصاویر متناسب با محتوا بسیار مهم است. همچنین عکس برای ظاهر و زیبایی سایت اهمیت زیادی دارد.

جمع بندی

در این مقاله طراحی و توسعه سایت براساس اصول سئو را با هم بررسی کردیم.با رعایت اصول گفته شده هزینه های شما در کسب رتبه بالا از گوگل هم کاهش پیدا میکند. مدیران سایت های خرید و فروش باید تمرکز خود را روی این اصول بگذارند تا با افزایش نرخ کلیک کاربران را به خریدار تبدیل کنند. اگر شما هم در ابتدای راه هستید بدانید که طراحی و توسعه سایت براساس اصول سئو اجتناب ناپذیر است.

 

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *